Ssk Sorgulamak

Kategori : Sgk, Ssk, Ssk gün sorgulama - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 21 Temmuz 2013

Sosyal Sigortalar Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan ödemeler ; Sosyal Sigortalar Kurumu primleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu primleri , gün sayıları, sigorta kesintilerinin yer aldığı bir alan olmaktadır. Ssk sorgulama sayesinde çalışan ve ya emekli olmak isteyen kişiler istedikleri zaman bu hizmetten faydalanmaktadırlar.

İnsanların kafasını karıştıran tek şey internet üzerinden yapılan işlemler olmaktadır. Bazı insanlara göre kuşku ve şüphe konusu olmaktadır. İnsanlar endişeye kapılarak iş yapmak istememektedirler. Farklı amaçları olan insanlara para kaptırmak istememekte ve onların paralarını çalmalarına ve ya T.C kimlik numarası gibi bilgilerini gizli tutmak istemektedirler. Bu nedenle internet üzerinden kolay, rahat ve pratik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmek varken kurum ve kuruluşlara Sosyal Sigortalar Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek görevli kişilerle yüz yüze görüşmektedirler. 4a hizmet dökümünü almaktadırlar. Herkes için ayrı bir tercih konusu olmaktadır. Ama büyük bir çoğunluk 4a hizmet dökümüne ulaşım için interneti tercih etmektedir.

Vatandaş e-devlet şifresini kullanarak Sosyal Sigortalar Kurumu işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu zamanla yerini şifresiz hizmet dökümü olarak karşımıza çıkmıştır. Şifresiz yapılan işlemler sayesinde 4a hizmet dökümüne ulaşmak daha kolay ve pratik bir şekilde mümkün olmaktadır. Bu saye de insanlar istedikleri zaman istedikleri bilgiye ulaşmaktadır. İnsanların akıllarındaki tüm soru işaretlerinin yanıtı şifresiz girilen e-devlet sitesinde bulunmaktadır.

SSK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Bir önceki yazımız olan SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim başlıklı makalemizde emeklilik hesaplama, emeklilik sorgulama ve ne zaman emekli olabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Be Sociable, Share!
Yorumlar (3)
 • 06 Kasım 2013 tarihinde NİHAT EVCİL tarafından

  ÇOK ZOR AÇILIYO

 • 08 Kasım 2013 tarihinde özkan çetin tarafından

  ssk primini ögrenmek istiyorum

 • 17 Kasım 2013 tarihinde admin (Yazar) tarafından

  Ssk prim sorgulamanızı yazımızdaki linkleri takip ederek e devlet şifresiz sorgulama yapabilirsiniz.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :
  Önceki yazıyı okuyun:
  e-devlet
  Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama

  E devlet şifresi ile alınan ssk hizmet dökümü sorgulama işlemi artk sgk.gov.tr adresinden tc kimlik numaranızı girerek öğrenebilirsiniz.  Ssk 4a...

  Kapat